tabnakostan

تکرار/مروری دوباره بر فاجعه یکشنبه خونین سال 65 سنندج
۲۸ دی‌ماه، روزی که زخم‌هایش هنوز برای مردم کردستان تازه است
۲۸ دی‌ماه سال ۶۵ یکی از روزهایی بود که دشمن زبون زهر قساوت خود را بر سر زنان و کودکان بی‌دفاع سنندج ریخت و در ۶ دقیقه بمباران بی‌امان 18نقطه مسکونی، ۲۲۰ نفر از ساکنان غیرنظامی شهر به شهادت رسیده و ۱۲۳ نفر هم زخمی شدند تا زخم‌های روزی که نماد مقاومت و ایثار مردم کردستان شده، هنوز تازه باشد.
اطلاعات نادرستی که جناب «رئیس» به استاندار کردستان ارائه کرد
قصه فاش از رقیبان نهفتنم هوس است
دیشب در جلسه کمیسیون تنظیم بازار کردستان یکی از مدیران استان، اطلاعاتی خلاف‌واقع از وضعیت بازار به استاندار منعکس کرد؛ اظهارات «مرادنیا» در جلسه مؤید این مطلب بود که به این موضوع پی برده است؛ آنچه معلوم نیست آنکه چرا جناب «رئیس» سعی در پنهان داشتن یک «قصه فاش» داشت؟!
پیشنهادی به شورای اسلامی شهر سنندج
پل عابر پیاده میدان آزادی سنندج نامی درخور کم دارد!
طبق بند 24 ماده 71 قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، تصویب نامگذاری معابر، میادین، خیابان‌ها، كوچه و كوی در حوزه شهری و همچنین تغییر نام آنها با رعایت مقررات مربوط از وظایف شورای اسلامی شهر است؛ پل عابر پیاده میدان آزادی سنندج هم، معبری است که بد نیست نامی درخور برای آن مصوب شود.
مدیرانی که سخنرانی می‌کنند و بانک‌هایی که راه خود را می‌روند
بعید است خروجی این کارگروه، ایجاد اشتغال فراگیر در کردستان باشد
کارگروه اشتغال استان کردستان جلسه‌ای دیگر برگزار کرد؛ خلاصه خروجی جلسه این بود، بانک‌ها به بهانه‌های مختلف از پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر سر باز می‌زنند و برخی مدیران هم بی‌آنکه از کارنامه چهار سال گذشته خود چیزی بگویند ترجیع‌بند سخنان‌شان در چنین جلساتی این مضمون است «بانک‌ها همکاری نمی‌کنند»!
درباره بخش روانپزشکی کودک و نوجوان بیمارستان بعثت سنندج بیشتر بدانیم
پنجره‌ای رو به امید برای مداوای کودکان کردستانی دچار مشکل روانی
بخش روانپزشکی کودک و نوجوان با نام «بخش فوق تخصصی نشاط کودک و نوجوان» در بیمارستان بعثت سنندج راه‌اندازی شده است؛ بخش مذکور مشکلاتی قابل حل دارد؛ بیایید برای کمک به همه کسانی که برای راه‌اندازی و ادامه کار بخش، زحمت کشیده و می‌کشند «هرکس در جای خود قدمی به جلو بردارد».
وعده استاندار کردستان برای برگزاری جلسه هم‌اندیشی با اصحاب رسانه
«استاندار»ی برای «همه اصحاب رسانه کردستان»!
استاندار کردستان وعده داده جلسه هم‌اندیشی با اصحاب رسانه برگزار کند؛ وعده «مرادنیا»، «همه اصحاب رسانه استان» را شامل شد؛ برداشت از سخنان جناب استاندار پایان دادن به رویه ناصواب تقسیم خبرنگاران استان به «خودی» و «غیرخودی» و حذف رسانه منتقد است؛ اگرچه این رویکرد مدتی است در عمل هم قابل مشاهده است.
از کوهپیمایی فرمانده سپاه کردستان تا مزاح با خبرنگاران
سردار رجبی: صداقت را خصوصیت لازم برای فعالان عرصه رسانه می‌دانم/ کردستان در سرمایه‌گذاری و توسعه دچار عقب‌ماندگی است/انجام کار انقلابی و رویکرد جهادی راه جبران عقب‌ماندگی‌های کردستان است/آنچه ما را آسیب‌پذیر می‌کند مشکلات داخلی است نه تهدید خارجی/رویکرد فعلی مسئولان برای حل مشکلات استان مناسب است/آنچه فرمانده سپاه کردستان «یک اتفاق خوب» تعبیر کرد
فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با اشاره به اینکه کردستان در سرمایه‌گذاری و توسعه دچار عقب‌ماندگی است انجام کار انقلابی و رویکرد جهادی را راه جبران عقب‌ماندگی‌های استان عنوان کرد و گفت: درخواست ما شکل‌گرفتن یک گفتمان جمعی در کردستان با هدف افزایش سرمایه‌گذاری در استان است.
بازدید میدانی «مرادنیا» از نایسر یکی از نتایج خود را نشان داد
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج: واگذاری 48هزار متر زمین با کاربری آموزشی به نیروی انتظامی توسط مسکن و شهرسازی در نایسر به صورت یکجا/دستور استاندار کردستان مبنی بر بازگرداندن سریع زمین به آموزش و پرورش
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج امروز در حالی اعلام کرد که با یک تصمیم غلط مدیریتی، اداره کل مسکن و شهرسازی استان، 48هزار متر از زمین‌های با کاربری آموزشی نایسر را در دوره مدیریت قبلی‌شان، یکجا به نیروی انتظامی واگذار کرده‌اند که استاندار کردستان خبر داد پس از بازدید اخیر خود از نایسر دستور داده در حد نیاز نیروی انتظامی که ظاهراً 10 هزار متر است، زمین به آنها واگذار شود و مابقی زمین را چون سند زده نشده و در حد صورتجلسه است، سریعاً برگردانند و به آموزش و پرورش اختصاص دهند.
تجلیلی از مسئولان تأثیرگذار در توسعه کردستان که به مزاح شبیه بود
گر بگویم شرح این بی حد شود...
امروز گویا قرار بود در جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان اداری و استخدامی «از دستگاه‌ها و مسئولان تأثیرگذار در توسعه استان» تجلیل شود؛ آنقدر دستگاه و مدیر و کارشناس تجلیل شد «که نیاید حساب آسانا»؛ جلسه امروز در استانداری کردستان به جایی رسید که اسباب مزاح معاون رئیس جمهور هم شد.
معاون رئیس جمهور: «سرشماری را در خصوص برآورد نرخ بیکاری معتبر نمی‌دانم»
گوش ناشنوای مدیران کردستان و تذکر معاون رئیس جمهور!
اصرار غیرضروری و ناصواب سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان بر ارائه آمار غیررسمی بیکاری با وجود چندین بار یادآوری رسانه‌ای در این خصوص، بالاخره امروز با واکنش یک مقام عالی کشوری مواجه شد؛ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی، سرشماری را در خصوص برآورد نرخ بیکاری معتبر ندانست.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان؛ مظلوم‌نمایی به‌جای پاسخ‌گویی!
شفاف‌سازی درباره بودجه مبارزه با مواد مخدر، مطالبه مردم کردستان
بی‌سابقه‌ترین انتقادات از عملکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان امروز در جلسه این شورا مطرح شد؛ نقطه‌ای که معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان در این جلسه روی آن دست گذاشته یک مثنوی سخن است؛ اما سایر انتقادات مطرح شده در جلسه هم شنیدنی است.
هیچکس در این چند روز از اصلاح‌گری هیچ نگفت...
پنج دلیل که نشان می‌دهد تاکنون از اعتراضات عبرت نگرفته‌ایم!
اعتراض‌های پراکنده روزهای گذشته که عمدتاً در مناطق محروم کشور به خشونت کشیده شد، در یک فرآیند معقول و خردورز، به مانند چراغ هشداری است که اگر با غفلت، با برخی مسائل اساسی در اداره امور کشور، برخورد کرده‌ایم، از خواب بیدار شویم؛ اما واکنش‌هایی که در این روزها در سطوح مختلف دیده می‌شود، حداقل نشانی از عبرت گرفتن در این زمینه ندارد.
رئیس بازرسی صنعت، معدن و تجارت کردستان:
عرضه شیر با قیمت بیشتر از 1500 تومان تخلف محسوب می‌شود
رئیس اداره بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: افزایش قیمت شیر در هفته گذشته مصوب شد، ولی با اخذ نامه ای از وزارتخانه مبنی بر کاهش قیمت شیر، ما قیمت را به روال گذشته برگردانده و اگر کارخانه‌ای شیر را بیشتر از 1500 تومان عرضه کند، تخلف محسوب می‌شود.
اختلال گسترده در دسترسی به اینترنت در سراسر کشور/ تلگرام و اینستاگرام مختل شدند
برخی اخبار از بروز اختلال در برخی شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام حکایت دارد. اختلالی که پیشتر معاون سیاسی وزیر کشور بروز آن را طبیعی خوانده و گفته بود: «دولت بنای تعطیلی شبکه‌های اجتماعی را ندارد، اما وقتی اختلالی در نظم عمومی ایجاد شود، طبیعی است که به شکل مقطعی، دست به محدودیت بزنیم.»
معاون سیاسی‌امنیتی استاندار کردستان:
نقدپذیری را جزء برنامه‌ها و راهکارهای خود می‌دانم/نشست‌های دوره‌ای با فعالان سیاسی، احزاب و اقشار مختلف مردم را سرلوحه کار خود قرار می‌دهم/دانستن را حق مردم می‌دانم/با مطالعه کامل به کردستان آمده‌ام/ برای ارتقاء معیشت مرزنشینان تلاش می‌کنیم/ وحدت را نه در زبان بلکه در عمل در این استان نهادینه می‌کنیم/ مشی اعتدالی، تعامل و نقدپذیری را در سرلوحه کارهایمان قرار می‌دهیم
معاون سیاسی، امنیتی استاندار کردستان با بیان اینکه نقدپذیری را جزء برنامه‌ها و راهکارهای خود می‌دانم، دانستن را حق مردم دانست و گفت: مشی اعتدالی، تعامل و نقدپذیری را در سرلوحه کارهایمان قرار داده و وحدت را نه در زبان بلکه در عمل در این استان نهادینه می‌کنیم.
در پاسخ به ابراز محبت مردم صادر شد
پیام تشکر «حسین خوش‌اقبال» از مردم کرمانشاه
حسین خوش‌اقبال، از محبوب‌ترین چهره‌های سیاسی نزد مردم استان کرمانشاه است؛ نام وی از چندی قبل برای تصدی پست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کردستان مطرح شد و همین امر سبب شده بود بسیاری از کسانی که وی را می‌شناسند، از این امر به شیوه‌های مختلف ابراز خوشحالی کنند؛ خوش‌اقبال در پیامی به ابراز محبت مردم پاسخ داد.
اختصاصی تابناک کردستان
معاون جدید سیاسی‌امنیتی استانداری کردستان رسماً آغاز به کار کرد + تصویر حکم وزیر کشور خطاب به «حسین خوش‌اقبال»
به پیشنهاد بهمن مرادنیا، استاندار کردستان و با حکم عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور، حسین خوش‌اقبال، به سمت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان منصوب شد؛ معاون جدید سیاسی امنیتی استاندار کردستان از امروز رسماً آغاز به کار کرد.
وزیر تعاون در جلسه کارگروه اشتغال کردستان وعده «دنبال می‌کنم» داد
استاندار کردستان در مسابقه برشماری مشکلات استان شرکت نکرد
کارگروه تخصصی اشتغال کردستان امروز برگزار شد؛ داستان تکراری برشماری مشکلات بار دیگر ورق زده شد و نمایندگان مجلس میدان‌دار مطلق جلسه بودند؛ وزیر تعاون هم، بیش از آنکه به تشریح برنامه‌های خود برای کردستان بپردازد به توضیح در مورد بودجه 97 پرداخت! و جالب آنکه «مرادنیا» در مسابقه برشماری دردهای استان شرکت نکرد.
از منبع نامشخص آمار ارائه شده، تا آماری که نادیده گرفته شد
آقایان «فیروزی» و «نصراللهی‌زاده»؛ با عرض پوزش!
معاون امور اقتصادى استاندار کردستان هفته گذشته گفته «بیشترین تولید و اشتغال کردستان مربوط به حوزه کشاورزی است»؛ رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان هم امروز گفته «35 درصد از اشتغال کردستان در بخش کشاورزی است»؛ درباره آمار ارائه شده و نیز کاهش سهم اشتغال استان در بخش کشاورزی، سؤالاتی مطرح است.
خانواده چند درصد کودکان سنندجی بضاعت مالی استفاده از امکانات مجتمع را دارند؟
تأملی بر افتتاح یک مجتمع تفریحی و گردشگری در سنندج
مجتمع تفریحی سرپوشیده سنندج افتتاح شد؛ اینکه نفس کار و سرمایه‌گذاری انجام شده، عملی مثبت بوده، امری غیرقابل انکار است؛ اما سؤالی که مطرح است آنکه با توجه به وضعیت اقتصادی خانواده‌ها، چند درصد کودکان این شهر می‌توانند از امکانات تفریحی مجتمع استفاده کنند؟ و چه کسی پاسخگوی نیاز کودکان بی‌بضاعت، به تفریح است؟
استاندار کردستان:
عزم جدی برای رونق گردشگری کردستان وجود نداشته است
استاندار کردستان با بیان اینکه تاکنون کار خیلی اساسی در بحث گردشگری و جذب توریسم در استان صورت نگرفته رونق در بخش گردشگری کردستان را نیازمند عزم جدی دانست و گفت: متاسفانه تاکنون این عزم جدی وجود نداشته و آنچه شایسته استان زیبای کردستان است اتفاق نیفتاده است.
سخنگوی وزارت کشور خبر داد
تغییرات و جابه‌جایى فرمانداران تا پایان بهمن‌ماه/جوان‌گرایى، شایسته‌‌سالارى و مشى‌ اعتدالى سه رویكرد مهم انتخاب فرمانداران در دولت دوازدهم
سخنگوی وزارت کشور گفت: بر اساس دستور وزیر کشور در جلسه شورای معاونین، مقرر شد تغییرات فرمانداران در دولت دوازدهم، حداکثر تا پایان بهمن ماه سال جاری انجام شده و در اسفندماه همایش فرمانداران سراسر کشور به منظور تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های دولت برگزار شود.
مسئولان به فکر ایجاد شغل برای مرزنشینان باشند نه عوض‌کردن شیوه و نام کوله‌بری
طرح دولت چقدر می‌تواند در کاهش کوله‌بری مؤثر باشد؟
هفته گذشته وزیر کشور گفت: مصوبه ای را به دولت برده و تصویب کرده‌ایم که بر اساس آن پرونده کوله‌بری در مرزها بسته می‌شود. با این گفته‌ها، یک بار دیگر موضوع کوله‌بری در رسانه‌ها مطرح شد. سئوالی که مطرح است اینکه چرا مرزنشینان به کوله‌بری روی آورده‌اند و تصویب این طرح در کاهش کوله‌بری چقدر مؤثر خواهد بود؟
به رغم اعلام تغییر بزرگ در ارتباط مردم با دنیای مجازی
بنویسید «اینترنت غیرحجمی»، بخوانید فروش حجم به شیوه جدید
به رغم آنکه چهل روز از تصویب اینترنت غیرحجمی می‌گذرد، شواهد حکایت از تداوم فروش اینترنت حجمی دارد! همان شیوه قبلی و حتی شاید به جهاتی، بدتر از آن؛ مصوبه‌ای که تلویحاً می‌گوید، اگر به دنبال اینترنت هستید، حجم بخرید، وگرنه، تنها اجازه دارید به چند سایت مشخص، آن هم با سرعتی که احتمالاً پشیمانتان خواهد کرد، سر بزنید!
اضلاع مثلث زاهدی میقانی آشناگر در قزوین کامل شد
پایان دوره «آقای خاص» اطلاع‌رسانی کردستان!
علیرضا آشناگر علاوه بر معاونت سیاسی، امنیتی استاندار کردستان در دولت یازدهم، رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان هم بود؛ آشناگر این مسئولیت را در کردستان با شیوه خاص خود به پیش برد؛ حق رسانه منتقد برای دسترسی آزاد به اطلاعات پایمال شد، اما هرگز ریشه آزادی قلم در کردستان خشک نشد.
اولتیماتوم استاندار کردستان برای تعیین تکلیف اشتغال فراگیر
کاسه صبر «مرادنیا» لبریز شد
استاندار کردستان با اشاره به اینکه مدت دو ماه است که از بانک‌ها و دستگاه‌های مرتبط با موضوع اشتغال می‌خواهم به صورت جدی موضوع اشتغال را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند اما در این میان متاسفانه شاهدیم اراده‌ای برای انجام کار وجود ندارد گفت: می‌خواهم تکلیف همه ما روشن شود تا بدانیم چه کسی در کردستان اهل کار و عمل است و چه کسانی از زیر بار انجام کار شانه خالی می‌کنند.
«برخی همکاران می‌گویند ما اگر دست به فاسدها بزنیم، کارها می‌خوابد»
جمله دردناک نماینده آزاده مجلس که شنیده نشد!
روز گذشته، سخنان محمود صادقی در مجلس شورای اسلامی، گرفتار حاشیه شد و از آن همه جملات دردناک این نماینده آزاده مجلس، تنها یک جمله برجسته شد، اما تلخ‌ترین و جدی‌ترین حرف وی شنیده نشد یا حاشیه‌ای درست کردند که شنیده نشود!
فرمانده سپاه کردستان:
راهبرد استاندار جدید کردستان، رفع محرومیت و توسعه استان است/رویکرد عملی استاندار، زمینه کار در کردستان را فراهم کرده است/در مسیر کمک به دولت حرکت خواهیم کرد/سپاه کردستان از نظر عملکردی رتبه نخست کشور را دارد
فرمانده سپاه کردستان با بیان اینکه با توجه به رویکرد بسیار خوب و عملی استاندار جدید کردستان بسیاری از ایده‌ها زمینه عملیاتی شدن دارند، گفت: رویکرد مناسب استاندار کردستان در دولت دوازدهم بسیار شوق‌آفرین است و از آنجا که راهبرد آقای «مرادنیا»، رفع محرومیت و توسعه و آبادانی استان است در مسیر کمک به دولت حرکت می‌کنیم.
شمخانی در سنندج:
بسترهای آسیب‌پذیری ناشی از عدم رسیدگی اقتصادی در کشور داریم/ برخی مخالف شکل‌گیری توسعه و شکوفایی در کردستان هستند/ به جای روند انفعالی توسعه باید یک روند فعال توسعه‌ای در کردستان پیدا کنیم/ اگر قادر به حل سریع مشکل معیشت مردم نیستیم زندگی شخصی خود را به آنها نزدیک کنیم/جوانمردی اصلی است که ریشه در خاک، فرهنگ و تاریخ کردستان دارد/چرایی عدم اعلام شرایط اضطراری در کشور از زبان شمخانی
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه برخی مخالف شکل‌گیری توسعه و شکوفایی در کردستان هستند و می‌خواهند در کردستان ناامنی باشد تا فقر بقا پیدا کند گفت: ما مسئولان باید بیش از گذشته به فکر توسعه استان در ابعاد مختلف باشیم؛ به جای روند انفعالی توسعه باید یک روند فعال توسعه‌ای در کردستان پیدا کنیم.
وزیر کشور:
کوله‎بری متوقف می‌شود
وزیر کشور از توقف کوله‌بری با مصوبه دولت خبر داد و گفت: این امر تبعات اجتماعی و امنیتی در برخی مناطق خواهد داشت اما باید توجه داشت که از انجام کوله‌بری درآمد زیادی به خود کوله‌برا‌ن نمی‌رسد و کرامت انسانی آنها حفظ نمی‌شود.
گزارش مرکز آمار ایران از میراث «عبدالمحمد زاهدی» برای «بهمن مرادنیا»
کردستان در نرخ بالای بیکاری زنان شهری، استان نخست کشور شد/نرخ رسمی بیکاری زنان شهری 15 تا 24 سال در کردستان 78.6 درصد اعلام شد/آماری که برای استاندار جدید کردستان هم مصیبت است و هم موهبت!
مرکز آمار در آخرین گزارش خود از وضعیت نیروی کار کشور، نرخ بیکاری زنان شهری 15 تا 24 سال را در کردستان 78.6درصد اعلام و از بیکاری 69.4درصدی زنان شهری 15 تا 29 سال در استان خبر داد؛ کردستان در نرخ بالای بیکاری زنان شهری، استان نخست کشور است؛ میراث «زاهدی» برای «مرادنیا» در حوزه اشتغال.
سوء استفاده از موقعیت شغلی و مزاحمت در فضای مجازی
دستگیری پزشک مزاحم خانم جوان توسط پلیس فتا کردستان
رئیس پلیس فتا استان کردستان از دستگیری مزاحم خانم جوان در شبکه‌های اجتماعی خبر داد و گفت: با توجه به موضوع پرونده با انجام بررسی و انجام تحقیقات فنی و پلیسی متهم شناسایی گردید که متهم شناسایی شده پزشک شاکیه بود.
کاین اباحت زین جماعت فاش شد
«مرادنیا» زبان‌ گویای مردم شد، روابط عمومی استانداری سانسور کرد!
شاه‌بیت اظهارات «بهمن مرادنیا» در جلسه اخیر شورای برنامه‌ریزی استان خطاب به مدیرانش این جمله بود: «تمام مشکلات برمی‌گردد به این مجموعه‌ای که امروز دور هم نشسته‌ایم»؛ آنچه بسیاری از مردم در دل داشتند، استاندار بر زبان آورد اما سایت استانداری، این بخش از اظهارات «مرادنیا» را سانسور کرد!
در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای برنامه‌ریزی کردستان
استاندار چه چیز را نشان کم‌کاری مدیران کردستان در گذشته دانست؟
استاندار کردستان به عرصه آمدن سپاه برای سرعت گرفتن روند توسعه و محرومیت‌زدایی از روستاها را نشان کم‌کاری مدیران در گذشته دانست و گفت: اگر مدیران در قبال امورات و وظایف خود به درستی و با توان کار می‌کردند هم اکنون وضعیت کردستان به گونه دیگری بود.
پاسخ اوقاف کردستان به مصاحبه رئیس شورای‌ شهر سنندج با تابناک
در پی انتشار مصاحبه‌ تابناک کردستان با رئیس شورای شهر سنندج با عنوان «ساخت‌وساز غیرمجاز «استانداری کردستان» و «اوقاف» در سنندج» به تاریخ 10 آذرماه 1396، روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان جوابیه‌ای ارسال کرد. متن جوابیه ارسالی عیناً منتشر می‌شود.
مدیرکل مدیریت بحران کردستان در گفت‌وگو با تابناک:
زلزله 6 ریشتری امروز خسارات جدی در کردستان به بار نیاورده است
مدیرکل مدیریت بحران استان کردستان گفت: زلزله 6 ریشتری عصر امروز استان کرمانشاه، خوشبختانه در استان کردستان خسارت جدی به بار نیاورده و تنها دیوار برخی منازل در سطح استان ترک برداشته و گزارش‌ها از خسارات جزئی بیشتر در محدوده شهرستان مریوان است.
توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه
۳ گروه یارانه بگیر اعلام شد، مابقی حذف می‌شوند
رئیس سازمان برنامه و بودجه سازوکار شناسایی ۳ گروه از افراد مستحق دریافت یارانه نقدی را تشریح کرد و گفت: دولت تصمیم گرفت در سال 97 سازمان هدفمندی یارانه‌ها منحل و وظایف آن از طریق یک صندوق رفاه اجتماعی در زیر مجموعه وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی دنبال شود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در گفت‌وگو با تابناک:
تصادف محور سقز دیواندره 5 کشته و 10 مصدوم داشت/اعزام یکی از مصدومان حادثه به سنندج/ وضعیت مصدومان حادثه خطرناک نیست
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان از امدادرسانی سریع فوریتهای پزشکی به مصدومان سانحه تصادف زنجیره‌ای جاده سقز دیواندره در استان کردستان خبر داد و گفت: بر اثر این سانحه دلخراش متاسفانه 5 نفر جان خود را از دست داده و 10 تن دیگر از سرنشینان این خودروها مجروح شدند.
این کار می‌تواند سبب کاهش اعتماد مردم به پلیس شود
آمار متناقض فرمانده پلیس راه کردستان درباره تلفات یک تصادف/چرا آمار ارائه شده توسط «گوهری» درباره کشته و مصدومان حادثه کمتر از آمار اعلامی اورژانس، فرماندار دیواندره و دانشگاه علوم پزشکی کردستان است؟+تصاویر
بامداد امروز یک تصادف زنجیره‌ای در محور سقز دیواندره روی داد؛ فرماندار دیواندره و سخنگوی اورژانس کشور از کشته شدن 5 نفر و مصدوم شدن 12 نفر خبر دادند؛ دانشگاه علوم پزشکی هم آمار فوتی‌ها را 5 نفر و شمار مجروحان را 6 نفر اعلام کرد؛ در این حال آمار فرمانده پلیس راه کردستان درباره تصادف قابل تأمل است!
رئیس اداره حقوقی راهور ناجا:
ناجا به ‌شدت‌ پیگیر مسئله ‌ضرب ‌‌و شتم‌ مأمور پلیس ‌توسط‌ نماینده ‌بیجار است/قانون برای همه یکسان است/قاضی مربوطه، دو بار با مجلس مکاتبه کرده است
رئیس اداره حقوقی راهور ناجا به بیان آخرین جزئیات پرونده ضرب و شتم مأمور پلیس توسط نماینده بیجار در فرودگاه مهر‌آباد پرداخت و گفت: ناجا به شدت پیگیر این مسئله است؛ نیروی انتظامی تا احقاق حق مأمور خود و همچنین مأموریتی که به مأمور خود محول کرده، پیگیر پرونده است.
ویژه کردستان
پرده‌برداری مرکز آمار ایران از زحمات یکساله مدیران در کردستان!
نرخ بیکاری جوانان کردستان در یک سال، 2 برابر میانگین کشور افزایش یافت
از رویکرد عوام‌فریبانه در حضور مدیران «کف‌زن» تا نگاه محتاطانه!
برخورد متفاوت «زاهدی» و «مرادنیا» با موضوع منطقه آزاد کردستان
وعده‌ای دیگر به مردم کردستان، بدون پشتوانه اجرا+فیلم
طرح کاهش وزن مرغ گوشتی در کردستان اجرا نشد
استاندار سابق کردستان، کولبران را هم به بیمه معرفی نکرد!
شرکای «زاهدی» توضیحی برای کولبران دارند؟
روابط عمومی استانداری کردستان هنوز از قزوین دستور می‌گیرد؟!
دعوت گزینشی از رسانه‌ها برای پوشش جلسه تودیع و معارفه استاندار
تحقیق‌ و تفحص از استانداری کردستان منتفی شد!
چرخ شعبده‌باز هزار بازی از این طرفه‌تر برانگیزد
حکایتی واقعی از نسخه‌پیچی نادرست یک داروخانه در کردستان+اسناد
از صدور صورتحساب‌ بی‌ارتباط‌ با نسخه‌ تا ارائه‌ دستور مصرف‌ نادرست‌ و‌ دریافت‌ وجه‌ اضافه‌ از بیمار!
جایی که دو عضو ستاد امر به معروف کردستان باید تذکر می‌دادند!
تلاوت ناصحیح آیه قرآن در برنامه زنده سیمای مرکز کردستان و چند نکته
«رئیس»ی که احساس شرمندگی می‌کند، ولی پاسخگو نیست!+فیلم
«بهرام نصراللهی‌زاده»؛ راه‌آهن همدان سنندج؛ «منشور حقوق شهروندی»
«شوخی»فرماندار با ریاضی در حضور ارزیابان شورای‌جهانی صنایع‌دستی
شفیعی:«90درصد مردم روستاها و مناطق شهری مریوان به بافت کلاش مشغولند»
مدیرکل ورزش ‌و جوانان کردستان از کارنامه‌اش فرار می‌کند؟
از یارگیری رسانه‌ای تا فرار به جلو با هزینه از اعتبار استاندار
کردستان استان سی‌ام کشور در وضعیت فضای کسب و کار!+نمودار
نخستین پایش فصلی فضای کسب و کار توسط بخش‌ خصوصی گویای چیست؟
اختلال دستگاه‌ مرکزی فرهنگ و مسئله مدیریت ارشاد‌ اسلامی کردستان
اداره‌ کل ارشاد کردستان 3 ماه است توسط مدیر استان کرمانشاه اداره می‌شود!
(صه یدی) فدیو سیمین له‌شون، گرفتاروو بالا وه‌شون
به بهانه وعده بازسازی آرامگاه شاعر بلندآوازه کردستان
استاندار کردستان، پشت به حقیقت!
اطلاعاتی نادرست که درباره ساخت پتروشمی کردستان ارائه شد
این همان استانداری است که در کردستان علیه عدالت کودتا کرد
فقط استاندار «عصبانی» کردستان راست می‌گوید!
ای عجب آن عهد و آن سوگند کو
زاهدی: «ساختمان استانداری را به فرهنگسرایی برای سنندج تبدیل خواهم کرد»
انشاءخوانی معاون اقتصادی استاندار کردستان در زنگ حساب
«سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل، دارد تمام می‌شود»
بی‌اعتنایی استاندار کردستان به حافظه مردم‌! + تصویر
مگر قرار نبود تا پایان سال 95 از ورود «هرگونه» فاضلاب به داخل زریبار جلوگیری ‌شود؟
ظهور نشانه‌های عدم‌توفیق راهبرد توسعه‌ای استاندار کردستان
40ماه تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری در کردستان و جذب تنها 4سرمایه‌گذار خارجی؟!
جای خالی اخلاق در نمایش تبلیغاتی روابط‌‌ عمومی استانداری‌‌کردستان
وجه اطلاع‌رسانی دولت در کردستان انگار خیال اصلاح‌شدن ندارد
جناب آشناگر! شما که گفته‌ بودید دولت با مردم مسائل پشت‌پرده ندارد
ادعای واریز پول بنیاد مسکن به حساب 175نفر در شب ‌انتخابات 7 اسفند 94
تبدیل آرزوهای معاون عمرانی استاندار کردستان به خبر
مدیر مورد اعتماد دولت‌های «مهرورز» و «تدبیر»، همچنان از آینده می‌گوید
پشت ‌پرده ‌ابهام ‌مالی‌ طرح‌ دوخت‌ مانتو‌ مدارس‌ در کردستان‌ چیست؟
متخلفان در طرح دوخت مانتو مدارس کردستان را به مردم معرفی کنید
این «شمشیر مرصع» و سهم کردستان از سرمایه‌گذاری خارجی!
«حسین فیروزی» از آمار سرمایه‌گذاری مصوب دوره پس از برجام استان‌ها خبر دارد؟
وقتی ‌«استراتژیست توسعه» کردستان، آن کار دیگر می‌کند!
چرا «بهرام نصراللهی‌زاده» درباره اظهارات استاندار کرمانشاه سکوت کرده است؟
کردستان؛ تنها استان کشور که روزنامه ندارد + تصویر
تازه‌ترین فهرست رسانه‌های دارای مجوز توسط وزارت ارشاد منتشر شد
عمل مذموم تیم اطلاع‌رسانی استانداری کردستان + سند
کپی‌برداری از چند پیام تبریک و انتشار یک متن به نام «عبدالمحمد زاهدی»
گل‌هایی که مجمع نمایندگان کردستان به دروازه خودی می‌زنند
دخالت مجمع نمایندگان کردستان در اجرا و موضع قانونی دولت در برابر آن
انتصابی‌ تازه در کردستان با بی‌اعتنایی به قانون مدیریت خدمات‌ کشوری
خودرأی بودن «زاهدی» در درازمدت چه عواقبی برای مردم کردستان دارد؟
حل این نکته بدین فکر خطا نتوان کرد
تقابل استانداری کردستان با رسانه‌ها و سردرگمی دولتمردان در مدیریت این چالش
مجمعی مشورتی در کردستان که یک «تقویم» کم دارد!
برگزاری اولین‌ جلسه مجمع‌ مشورتی توسعه‌ کردستان در واپسین ماه‌های عمر دولت
«واژه‌پردازی» به جای ارائه گزارش عملکرد در بحث توسعه کردستان
منظور معاون استاندار، کدام مردم کردستان هستند؟!
عذرخواهی استاندار کردستان، دیرهنگام ولی قابل تمجید+صوت
عملی ارزشمند در حوزه مدیریت که مغفول ماند
درسی از ماراتن المپیک برای نمایندگان کردستان در مجلس!
نمایندگان کردستان به «اصالت حرکت مستقل از نتیجه» باور دارند؟
نماینده منتقدی که حالا خود باید به مردم کردستان پاسخگو باشد
«معلوم نیست اعتبارات به کجا می‌رود و چه می‌شود»
آقای استاندار «البینة علی المدعی»؛ بسم‌الله!
زاهدی: «اجازه سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران در کردستان داده نمی‌شود»
برگی دیگر از حکایت شنیدنی پیوند استان کردستان با «اراک»
فعالیت اعضای هیئت مدیره ماشین‌سازی «اراک» در پالایشگاه مریوان!
ما زبان را ننگریم و قال را ...
دو کلمه حرف حساب درباره واقعیت انتقادپذیری «مدیریت سیاسی کردستان»
فرودگاه بین‌المللی سنندج با روزانه یک پرواز!
«زاهدی» تهدیدهای خود درباره فرودگاه سنندج را به یاد دارد؟
کدام‌مسئولان درکردستان «خبرنگار»را با«بوقچی» اشتباه گرفته‌اند؟!
«خبرنگاران رسانه‌های دولت زیر فشار دولتی‌ها»
محل کار بعدی مدیر روابط عمومی استانداری کردستان کجاست؟
جایگاه قانون در انتصاب‌های مدیریتی «زاهدی» در کردستان
کاش «آشناگر» گریزی هم به استخدام‌های غیرقانونی در کردستان می‌زد
معاون استاندار کردستان و توصیه به «برخی افراد» برای تمکین به قانون!
یادداشت
سفر به یک ذهن غریب
نگاهی به رمان «همه همسران اجنه شیخ محمود» نوشته لطیف هلمت
مختار شکری‌پور
بودایی درنده!
نوشته سیدعلی صالحی خطاب به رهبر میانمار
داخل خودرو حریم خصوصی است
بهمن کشاورز حقوقدان
آقای بهاءالدین خرمشاهی!
دکتر اسکندر صالحی
شرح احوال مجنونی ما
عبدالجبار کاکایی
پربحث ترین عناوین